آزمون های اصلی آیین نامه 1400 نمونه سوالات آیین نامه رانندگی

بعد از حدود ۶۵ سال هنوز نام معلم سوم ابتدایی سرکار خانم منیر نیرسینا را به خاطر دارم. کتاب های تیزهوشان و کمپلکس مهروماه از جمله کتاب هایی هستند که در میان دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول از محبوبیت زیادی برخوردار است. حدود ۷ سوال از کل سوالات این آزمون مربوط به بخش فنی خودروها است. حتی کتابهای درسی هم به شکل سازماندهی شده چاپ نمیشد.

در دبستان هم این بخت با من یار بود که معلمان بسیار خوبی داشتم. به زبان دیگر در کار مترجمان خطا وجود دارد و وجود اشتباههای سهوی جزء جداییناپذیر کار مترجمان است. پیش از آن یک دستور ۵ استاد داشتیم به کوشش ملکالشعرا بهار، فروزانفر، عبدالعظیم قریب، جلال همایی، رشید یاسمی، که در حدود سال ۳۰ منتشر شد. البته من پدرم را خیلی زود از دست دادم اما ایشان مشوق اصلی من در کتابخوانی بودند. البته دبیری که کتابخوان باشد؛ چراکه اگر دبیران اهل کتاب نباشند، بچهها متوجه میشوند. احتمالاً فردی که قصد دارد کتابی را بنویسد، اطلاعات زیادی در حیطه موضوعی کتاب داشته باشد و این سؤال به وجود آید که آیا امکان دارد تمام مطالب را در قالب یک کتاب جمع آوری کند؟

برادرم چهار سال از من بزرگتر بود و من به دلیل علاقهای که به کتاب داشتم، کتابهای او را طوطیوار حفظ میکردم و ادای کتاب خواندن درمیآوردم. گرچه طوطیوار میخواندم و کتاب را وارونه نگه میداشتم؛ اما ادای کتاب خواندن، برای من تفاخری بود. این تمرینها و خواندنها سرآغاز ارتباط من با کتاب بود.

همچنین خدمات ترجمه نیز در این موسسه با کیفیت بسیار بالا و به صورت تضمینی ارائه میشود. خانم نیرسینا بعد از ظهرها میآمد و درسها را به من آموزش میداد. پدرم برای خواندن کتاب به من جایزه میداد. با این همه هنوز جایگاه پاره اى از عناوین اصلى کتاب ها در این فهرست بیاض مانده است, به آن امید که در چاپ هاى آینده شناسایى و به فهرست افزوده شود. این دستور زبان به اعتقاد من هنوز هم معتبر است و معروف شد به «دستور زبان فارسی ۵ استاد» این کتاب هنوز هم هست و بارها چاپ شده است. آن زمان هنوز انتشارات جاویدان یا کتابهای طلایی ویژه کودکان منتشر نشده بود.

دیدگاهتان را بنویسید