آشنایی با انواع کتاب های انتشارات مهروماه

به عنوان مثال حتی توصیه میکند تا حد ممکن غذای خود را در خانه تهیه کنید زیرا عادت به صرف غذا خارج از منزل میتواند به سرعت بودجه شما را به اتمام برساند. به عنوان مثال، ممکن است فردی در درس، ریاضی ضعیف باشد، به همین منظور میتواند کتاب مخصوص درس ریاضی در پایه مدنظر را تهیه کند.

کتاب های تاریخ غیرداستانی شامل هر کتابی است که حقایق شناخته شده در مورد یک زمان خاص، موقعیت یا فرهنگ یا یک واقعه در تاریخ را بیان می کند. درسنامه هایی که با سرعت کم پیشروی می کنند و از مثال تشریحی و تست گرفته تا مکالمه با دانش آموز فرضی را بعضا شامل می شوند.

برخی از کالاهای موجود در سوپرمارکت دیجی کالا شامل اقلام تند مصرف مانند مواد غذایی و شوینده و بهداشتی، دارای برچسب کامیون سبز رنگ (یا ارسال سریع) میباشند و فقط برای ساکنین شهرهای تحت پوشش سوپرماکت دیجیکالا قابل ارسال هستند. با این وجود بسیار کتاب میخواند و اولین ترجمهاش هم کتاب وداع با اسلحه از همینگوی در سال ۱۳۳۲ بود.

با کسی درارتباط بودی؟ پیشنهاد میکنیم یادداشت «کتابها را با ترجمهی چه کسی بخوانیم؟ بایرامی: بنده با مطالعه دورههای گذشته و تجربهای که در دو دوره اخیر کسب کردهام معتقدم که بهترین تکیهگاهِ انتخاب کتاب سال دفاع مقدس عوامل و عناصری است که پشتیبان اصلی این جریان هستند. او در خانوادهای مذهبی بزرگ شده بود و پدرش، در زمان جنگ جهانی دوم، او را به نجف فرستاد تا تحصیلات حوزوی داشته باشد؛ اما جلال نتوانست بیش از دو ماه آنجا زندگی کند و بازگشت. رباعیات خیام، نوشته شده توسط حکیم بزرگ قرن پنجم هجری یکی دیگر از کتب ارزنده ادبیات فارسی می باشد که در جلدی نفیس خدمت مخاطبان گرامی ادبیات پارسی ارائه شده است.

درسنامه هایی خلاصه دارد و بعد از آن سوالات امتحانات نهایی در آن طبقه بندی شده است. مترجم، باید علاوهبر زبان، به مسائل فرهنگی جامعهای که کتاب آن را ترجمه میکند، آگاه باشد تا بتواند ترجمهی خوبی ارائه کند. به همین دلیل شبکههای اجتماعی کتاب، بسترهای خوبی هستند که در آنها میتوانید سؤالهایتان را بپرسید. معمولاً در این جستوجوها میتوانید تعداد کتابهایی را که ترجمه کرده است، ببینید یا مصاحبهای را از او بخوانید و شناختِ بیشتری پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید