انواع قطع کتاب برای چاپ کتاب

قطع رقعی عمدتا برای کتابهایی با مخاطب عام استفاده میشود، مانند انواع رمان، کتابهای داستان، شعر، زندگینامه و … بهعلاوه، در کتابهایی که تعداد صفحات آنها کم است، قطع رقعی استاندارد، ابعادی مناسب برای بهتر دیده شدن آنهاست. آیا در ایران واقعاً مخاطب خواهد داشت؟ خوب سبک و سنگین کنید که کتابی را که انتخاب کردهاید، آیا واقعاً به درد جامعه ایران میخورد؟

گاهی واقعاً نیاز دارید حسابی فکر کنید و بعد بنویسید. از این مرحله به بعد است که مشخصات کتاب، آنلاین میشود و برای همه از طریق سایت کتابخانه ملی در دسترس قرار میگیرد و دیگران میتوانند ببینند که کتاب در حال ترجمه شدن است. درباره ترجمه کتاب هم فراموش نکنید اینجا ایران است؛ یعنی شما در حال کار در ایران هستید. ترجمه کتاب هم اینگونه است.

همین حالا میتوانم دهها کتاب را نام ببرم که درجه یک و عالی هستند، ترجمه خوبی هم دارند؛ اما مناسب جامعه ایران نبودند. حتماً نویسنده کتاب را بررسی کنید؛ اما مهمترین کاری که باید انجام دهید، این است که یکبار با دقت کتابی که قصد ترجمهاش را دارید، با دقت بخوانید.

اگر کمی با قوانین نیوتون آشنا باشیم، میدانیم هر جسم ساکن متمایل به سکون است و هر جسم متحرک تمایل به حرکت دارد. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند. ممکن است کتابی بسیار خوب باشد اما به درد ایران نخورد. 340-سیزده آبان به چه روزی نام گذاری شده است؟ سعی کنید دلایل قانعکنندهای برای ناشر شرح دهید که او را متقاعد کند چاپ کتاب شما را به عهده بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید