انواع مختلف کتاب راز موفقیت

به عبارتی این فرآیند بازریابی محصول نیست بلکه تنها بر پایه شانس و شرایط است. علاوه بر اخذ مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد باید مجوزهای فیپا و شابک را هم برای ترجمه، چاپ و انتشار کتاب داشته باشید. یادتان باشد که شما میخواهید اثری از خود بر جای بگذارید که بعد از نشر به عنوان برندتان معرفی میشود.

برای تولید این کاغذها عمدتاً میبایست درخت قطع شود و بازتاب نور نبز در این کاغذها بالاست که موجب اذیت چشم هم میشود. این پایبند نبودن باعث میشود که بدون اجازه ناشران خارجی هم امکان استفاده از آثارشان وجود داشته باشد اما شما به عنوان یک نویسنده حرفهای نباید با مقوله اخلاق بیگانه باشید.

جمعیت ایران ۲ برابر شده اما تیراژ کتاب افت کرده است. ۳. کتاب با قدرت خوبی نگارش شده باشد: برخی کتابها حتی با داشتن ویرایشگران قوی، بازهم متن جالب و جذابی ندارند. و باید سازمانی تاسیس شود که کیفیت کتابها را بررسی کند. ازاینرو خود را ملزم به ماندن در یک حوزه نکنید.

ناشران و کتابفروشان سنتی در شهرستانها زیادند و در سطح شهر تهران پراکندهاند. امرایی: در یکی از میدانهای اصلی شهر خودمان فردی را میبینید که از شهرداری چادر گرفته و نصف پیاده رو را اشغال کرده و کتابها را با ۴۰ درصد تخفیف می فروشد. همانطور که گفتیم این سری از کتابها دارای تعدادی آزمون (حدود ۷۰ تا) است که موضوع به موضوع هستند.

تنتن که خبرنگاری جوان و شجاع است پا به ماجراجوییهایی معمایی، دلهره­آور و دارای موقعیت­های طنز و خندهدار فراوان می­گذارد. کتاب باید دارای هدف و برنامه مشخصی باشد. مساله این است که تیراژ کتاب در آمریکا یک میلیون نسخه بوده و به ۹۰۰ هزار رسیده یا مثلا در پراگ، تیراژ ۷۰ هزار نسخه بوده حالا به ۵۰ هزار نسخه رسیده است. تیراژ کتاب در کشور ما یک فاجعه است و بازار نشر در یک ورشکستگی بزرگ به سر می برد. من اتفاقا خیلی راضی هستم که سطح فهم خواننده ایرانی به سرعت در حال بالا رفتن است و این البته برای ما مترجمان، زنگ خطر است چون باید خودمان را هم طراز با این مخاطبان بالا بکشیم تا عقب نمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید