بهترین روش بسته بندی کتاب برای اسبابکشی

همانطور که پیشتر هم گفته شد، بعضی از کتابها دارای رکورد جهانی هستند. بعد از اینکه کتابها به صورت منظم و طبق اصولی که در بالا گفته شد در کارتن مقوایی محکم و باکیفیتی قرار گرفتند، مهر و موم کردن درب آن را فراموش نکنید. در این شرایط لازم است که مترجم دیگری که تبحر بیشتری در این زمینه دارد، کتاب را مجدداً ترجمه کند. به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ با مشارکت انتشارات مجمع جهانی اهل بیت(ع)، ترجمه کتاب “معارف قرآن” اثر مرحوم آیت الله مصباح یزدی به زبان اندونزیایی در کشور اندونزی منتشر شد. همچنین براى اختصار و اجتناب از تکرار, کلمه ترجمه در تمام مدخل ها حذف شد.

بنابراین تفاوتی ندارد که یک کتاب توسط یک یا چندین ناشر ترجمه شده باشد، اگر کیفیت ترجمه بالا باشد در هر صورت موفق خواهید شد. بنابراین مشخص است که در چنین شرایطی ترجمه کتاب توسط ناشران مختلف هیچ محدودیتی نداشته باشد. نخست اینکه درباره موضوع کتابی که میخواهید انتخاب کنید و دست به ترجمه بزنید، باید دانش کافی داشته باشید.

چرا که در همین زمان از دست رفته ممکن است فرد دیگری ترجمه کتاب موردنظر شما را آغاز کند. مزیت دیگر آن است که کتابی که توسط شخص یا اشخاص دیگری ترجمه شده است، احتمالاً کتاب معروف و پرطرفداری بوده و میتواند نام ناشر و مترجم را بهسرعت در بازار مطرح و برای آنها اعتبار ایجاد کند. همچنین علاوه بر امکان جمعآوری همه اطلاعات از آنجایی که تعداد صفحات یک کتاب در هزینه آمادهسازی و چاپ کتاب تأثیر دارد بار دیگر این موضوع اهمیت زیادی پیدا میکند.

احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که مجبور شده باشید یک مطلب آموزشی را بارها بخوانید تا بتوانید منظور مترجم را دریابید یا حتی برای فهم آن به کتابهای دیگر که ترجمه روانتر و حرفهایتری دارند، مراجعه کنید. به طور خلاصه ، انتخاب ژانر مناسب، شانس فروش کتاب را بیشتر میکند.

از این رو پاره اى از کتاب ها به دلیل آن که به دو موضوع مربوط است, در دوجا تکرار شده است. برای فردی که هدفش از ترجمه کتاب کسب اعتبار است، ترجمه مجدد کتابی که قبلاً ترجمه شده است، دو مزیت دارد. برای مثال، این دو عنوان کتاب را در نظر بگیرید: «طراحی گرافیک» و «طراحی زیبا در چاپ». هنگامی که کار ویرایش کتاب را شروع کردید، اگر به هر دلیلی در تغییر برخی از بخشهای کتاب ناتوان شدید، سعی کنید ویرایش را ادامه ندهید. صبوری و حوصله به خرج دادن بخش مهمی از کیفیت و زیبایی کار است.

دیدگاهتان را بنویسید