ترجمه کتاب – انجام ترجمه کتاب 📚 توسط مترجم های حرفه ای

آقای میرچی به بالا رفتن سلیقه جمعیت کتابخوان اشاره کردند. در حالی که جمعیت زیادی از مردم ما، کتابخوان نیستند. ارشاد که نباید فقط به دنبال پیدا کردن لغات اروتیک یا کلماتی چون شراب باشد. من اتفاقا خیلی راضی هستم که سطح فهم خواننده ایرانی به سرعت در حال بالا رفتن است و این البته برای ما مترجمان، زنگ خطر است چون باید خودمان را هم طراز با این مخاطبان بالا بکشیم تا عقب نمانیم. ما کاری کردهایم که تیراژ کتاب از ۵ و ۷ هزار نسخه در سال ۶۴ به ۵۰۰ نسخه در سال ۹۵ رسیده است. با همین رویکرد بوده که امروز در این وضعیت هستیم که تیراژ کتاب، ۵۰۰ نسخه است.

و باید سازمانی تاسیس شود که کیفیت کتابها را بررسی کند. بارها دیدهایم که آثار تاریخی منتشر شدهاند اما چه کسی هست که بیاید و صحت و سقم مطالبی که در این کتابها چاپ میشود، بررسی و تائید کند؟ 30- هفته وحدت درچه تاریخی است؟ جعفریه: بزرگ ترین مسئولیت وزارت ارشاد این است که جلوی این کتابها را بگیرد.

قیمت کتاب را هم طوری می زنند که تخفیف زیادی دارد. امروزه روانشناسان نیز وارد این حوزه شده و در حوزه روانشناسی تربیتی نیز فعالیت می کنند و به تحقیق در مسائل یادگیری و آموزش میپردازند. من به خاطر حضورم در اتحادیه ناشران و علاقه ام به این حوزه، در این زمینه زیاد تحقیق کرده ام. یکی از دوستانم با ناشری خیلی خوب، ناشری که من هم با آن کار کردهام، کتابی چاپ کرد که به خاطر نخواندن بندهای قرارداد، عملاً حقالزحمهاش صفر درصد شد. سیرتا پیاز درسنامه کاملی است که برای آموزش از راه دور هم بسیار مناسب و برای تمام مقاطع تحصیلی گرداوری شده است.

این نشان میدهد که راه را اشتباه رفتهایم. شاید برای همه ما اتفاق افتاده باشد که تمایل داشته باشیم اطلاعاتی درباره شخصیت هنری، علمی و یا سیاسی مهم و مورد علاقه مان به دست آوریم. جعفریه: منِ ناشر، دوست مترجم یا مولف و همه دست اندرکاران حوزه فرهنگ باید سعی کنیم سلیقه مردم را ارتقا بدهیم. مترجم های تخصصی به زبان مبدا و مقصد تسلط کافی دارند و اطلاعات آنها از سایر مترجمان بیشتر است.

این مطلب تجربه مترجمان کتابهای موفق در این زمینه است که برای شما گردآوری شده است. 49 سانتی متر میشود که در نهایت به این ابعاد قطع سلطانی یا تیموری گفته میشود. برای دریافت مجوزهای لازم و چاپ کتاب میتوانید با ناشران همکاری کنید یا به صورت ناشر مولف اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید