ترجمه کتاب با موسسههای معتبر ترجمه

از این مرحله به بعد است که مشخصات کتاب، آنلاین میشود و برای همه از طریق سایت کتابخانه ملی در دسترس قرار میگیرد و دیگران میتوانند ببینند که کتاب در حال ترجمه شدن است. طرح های ملی به خصوص برای برخی کشورها ایجاد شده است. به بیان سادهتر، برخی از افراد کتابهای کمک درسی را برای کمک به مباحث درسی خریداری میکنند و برخی دیگر برای کارهای دیگری از جمله تست زنی، از این کتابها بهره میبرند. البته این احتمال هم وجود دارد که کسی درحال ترجمه کتابی باشد که شما هم برگزیدهاید، در این شرایط باید به راههای دیگری از جمله پرسوجو از انتشاراتها، افراد مطلع و دوستان بسنده کنید.

البته دبیری که کتابخوان باشد؛ چراکه اگر دبیران اهل کتاب نباشند، بچهها متوجه میشوند. در دبستان هم این بخت با من یار بود که معلمان بسیار خوبی داشتم. پدرم برای خواندن کتاب به من جایزه میداد. استفاده از اين كتابخانه ها به اين صورت است كه بعد از عضويت در آنها، فرد در هر جای دنيا كه باشد با استفاده از يك شبكه رايانهای به اطلاعات كتابخانه دسترسی دارد. این تمرینها و خواندنها سرآغاز ارتباط من با کتاب بود. این دستور زبان به اعتقاد من هنوز هم معتبر است و معروف شد به «دستور زبان فارسی ۵ استاد» این کتاب هنوز هم هست و بارها چاپ شده است.

بنابراین بیشتر میپرداختم به خواندن کتاب، یاد گرفتن زبان و بعدها ترجمه و کار تئاتر. بنابراین ما در یک دستهبندی ویژه به اسم «پیشنهاد کتاب کافهبوک» کتابهایی را که فکر میکنیم تاثیر زیادی بر روی فکر و زندگی دارند و همچنین شایسته توجه بیشتر میباشند معرفی میکنیم. اینچنین کتابهایی را ترجمه نمایم. برای این گروه سنی میتوان به کتابهایی چون قصه های 1تا6 ساله های انتشارات تازه ها و مجموعه قصه های نی نی نازم اشاره کرد. اما کودک چهار یا پنجساله به راحتی میتواند یک کتاب مقوایی معمولی داشته باشد، بی آنکه پدر و مادرش نگران خرابی آن باشند.

شکافی که تنها تجربه عملی زیسته میتواند آن را پر کند یا بر طرف سازد. انتخاب اشتباه میتواند وقت و اعصاب شما را هدر دهد و میتواند شما را با خاطرهای بد از ترجمه کتاب برای همیشه به حاشیه ببرد. منظورمان این نیست که طوری برنامه ریزی کنید که در طول روز بیشتر اوقات به کار نوشتن بپردازید.

مادرم اظهار خوشحالی میکرد که پسر کوچکم هم کتاب میخواند. او در کتاب Stay The Course که از انواع کتاب سرمایه گذاری بوده داستان رشد شرکت خود که اکنون بزرگترین صندوق سرمایه گذاری مشترک در جهان بوده را روایت میکند. بدیهی است که کتاب تألیف شده توسط یک دانشجوی کارشناسی ارشد حتی اگر دارای بار علمی خوبی نیز باشد توسط اساتید آن رشته پذیرفته نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید