خرید کتاب با تخفیف 50% ارسال رایگان

اگر كتابخوان بودهای و هنوز «دیگری بودن» را كشف نكردهای، یا اگر هنوز برای مطالعه در پی انگیزههای بیشتری هستی، جان کلام ما به تو این است: “حالا نوبت کتاب است”. در این مرحله هنگامی که تمامی مجوزها را دریافت کردهاید، ناشر کتاب شما را به چاپخانه ارجاع میدهد تا پس از صحافی، به چاپ برساند. چاپ کتاب در ایران به ۴ مجوز نیاز دارد.

دریافت این مجوزها بسته به نوع کتاب از ۱ روز تا ۲ ماه طول میکشد. روشهای چاپ کتاب براساس تیراژ یا شمارگان تعیین میشوند. با توجه به اینکه برخی انتشارات اطلاعات کامل در اختیار نویسندگان و پژوهشگران قرار نمیدهند در این مطلب به شکل خلاصه و مفید با تمامی مراحل و روشهای چاپ کتاب آشنا خواهید شد. اولین بخش از مراحل چاپ کتاب، مشخص کردن موضوع براساس هدف اولیه است.

آخرین مجوز برای چاپ کتاب، مجوز پخش یا اعلام وصول است که به شما امکان عرضه قانونی در کتابفروشی و نمایشگاهها برای فروش را میدهد. هر مترجم به صورت جداگانه قیمت پیشنهادی و زمان لازم برای ترجمه را اعلام میکند. چنانچه ناشر با چاپ و پرینت کتاب و همچنین پخش آن موافق کند، طبق قراردادی مشخص، دستمزد، سود حاصل از فروش، زمان انتشار و سایر موارد به شما اعلام خواهد کرد.

پس از ارسال پروپوزال و نمونه کتاب، هیأت علمی انتشارات نظر خود را نسبت به کتاب شما بیان خواهد کرد. در این مرحله کافیست بخشی از کتاب خود را همراه با یک پروپوزال که شامل دلایل تألیف و یا ترجمه کتاب، مزایای رقابتی با کتابهای مشابه و انتظار از مخاطبین میشود، به ناشر ارسال کنید.

در این مرحله از چاپ کتاب، چنانچه کیفیت متن نوشته شده بالاست و حدس میزنید با استقبال بسیار خوبی مواجه شود، بهتر است که چاپ کتاب را به کمک یک ناشر سرمایه گذار انجام دهید. این نویسنده در این مقاله فرآیند رهبری جامع را منوط به انجام سه اصل میداند که عبارتند از «واقعی باشید»، «کامل باشید» و «نوآور باشید». دانلود رایگان کتاب انگلیسی به راحتی در این سایت امکان پذیر است . فیپا یا فهرست نویسی پیش از انتشار دومین مجوز الزامی برای چاپ کتاب است که توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی صادر میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید