خرید کتاب با 50 درصد تخفیف ویژه|خریداینترنتی کتاب|خرید آنلاین کتاب

دریافت مجوزهای قبل از چاپ کتاب، سومین مجوز در سری مراحل چاپ کتاب است. آخرین مجوز برای چاپ کتاب، مجوز پخش یا اعلام وصول است که به شما امکان عرضه قانونی در کتابفروشی و نمایشگاهها برای فروش را میدهد. فیپا یا فهرست نویسی پیش از انتشار دومین مجوز الزامی برای چاپ کتاب است که توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی صادر میگردد.

چنانچه ناشر با چاپ و پرینت کتاب و همچنین پخش آن موافق کند، طبق قراردادی مشخص، دستمزد، سود حاصل از فروش، زمان انتشار و سایر موارد به شما اعلام خواهد کرد. روشهای چاپ کتاب براساس تیراژ یا شمارگان تعیین میشوند. در صورتی که قصد داشته باشید کتاب خود را در تیراژ پایین به چاپ برسانید، چاپ دیجیتال کتاب مناسب است.

در این بخش از مراحل چاپ کتاب، قراردادی که بین ناشر و مؤلف منعقد میگردد، معمولا در یکی از سه حالت مؤلف سرمایه گذار، ناشر سرمایه گذار و یا سرمایه گذاری مشترک ناشر – مؤلف خواهد بود. در این مرحله پس از ثبت قرارداد، باید فایل تایپ شده یا دست نویس کتاب را برای ناشر ارسال کنید تا فرایند دریافت مجوزها شروع شود.

اگر متن کتاب تایپ شده باشد به کمک نرم افزارها میتوانید ویراستاری علمی، ادبی و دستوری – زبانی انجام دهید. پس از نگارش متن کتاب به شکل دست نویس یا تایپ شده، نوبت به بازخوانی و سپس ارسال به انتشارات میرسد. در این مرحله لازم است که خودتان یا به کمک فرد دیگری متن نوشته را بازخوانی کنید. در این مرحله از چاپ کتاب، چنانچه کیفیت متن نوشته شده بالاست و حدس میزنید با استقبال بسیار خوبی مواجه شود، بهتر است که چاپ کتاب را به کمک یک ناشر سرمایه گذار انجام دهید. صدور شابک توسط خانه کتاب انجام میگیرد و فوری است.

دیدگاهتان را بنویسید