صفحه آرایی و طراحی کتاب

ناحیه عنوان ( نام کتاب ): عنوان بدون کمترین تغییر از روی صفحه ی عنوان، در خط دوم و در فاصله ی ۳ سانتی متر از کناره ی راست برگه ی فهرست نویسی نوشته می شود. اگر صفحه آرایی اصولی و حرفه ای انجام شود، باعث زیبایی و جذابیتی می شود که به مخاطب برای مطالعه کتاب انگیزش بیشتری می دهد. جلد: محافظ و پوشش اصلی صفحه های داخلی کتاب، یعنی متن است. یکی دیگر از ژانرهای کتاب که معمولاً با ژانر فانتزی اشتباه گرفته میشود علمی تخیلی است. حال بیایید با هم به سراغ برخی از مهمترین انواع ژانر کتاب های داستانی برویم.

اگرچه بیشتر ما عادت داریم نمایشنامهها را روی صحنه تئاتر ببینیم، اما مطالعه نمایشنامهها هم میتواند به همان میزان برای ما جذاب باشد. برای همین هم مطالعه این کتاب علاوه بر اینکه ما را با داستان جذاب خود همراه میکند به نوعی اتفاقات تاریخی پس آن را نیز به تصویر میکشد. آنچه که شعر را از نثر جدا می کند می توان: تأثیر و لذت و انتقال پیام و مفهوم به مخاطب، رعایت وزن عروضی مانند «متساوی» و «متکرر» و قافیه واحد، درآمیختگی سخن با تصویر نام برد.

ما در انتشارات متخصصان، یکی از پرفروشترین انتشارات کشور تمام تلاش خود را میکنیم تا با ارائهی خدمات با کیفیت در زمینهی چاپ کتاب و … گام کوچکی در این بستر فرهنگی برداریم. این ژانر از کتاب مدت کمی است که حداقل در کشور ما با استقبال قشر کتابخوان روبرو شده است. اگر چه این دو هر یک ژانر مجزایی از کتاب محسوب میشوند، اما ترجیح دادیم آنها را در کنار هم بررسی کنیم.

قبل از خواندن یک کتاب باید به بررسی یکسری نکات بپردازید. در واقع کتابهایی که در این حوزه نوشته میشوند بیشتر راهکارهایی را به افراد ارائه میدهند تا به کمک آنها بتواند زندگی خود را مدیریت و به سمت رشد و توسعه فردی قدم بردارد. بنابراین ما در یک دستهبندی ویژه به اسم «پیشنهاد کتاب کافهبوک» کتابهایی را که فکر میکنیم تاثیر زیادی بر روی فکر و زندگی دارند و همچنین شایسته توجه بیشتر میباشند معرفی میکنیم.

همچنین به دلیل استفاده دو رنگ چاپی، باعث کاهش هزینه ها در چاپ افست می شود. آن گونه که سلامت در بدن ها را تقاضا می کنیم! ژانر تریلر را در بین کتاب ها می توان تلفیقی از ژانر وحشت و ترسناک با ژانر کارآگاهی یا رمزآلود دانست. کتابهای این ژانر معمولا در قالب مجموعه داستانهایی منتشر میشوند که در بیشتر موارد هم موضوع یکسانی دارند. با مطالعه اینفوگرافیک هر کتاب جدا از مرور کتاب میتوانید از نکات اصلی که کتاب سعی در بیان آن دارد آگاه شوید که در نهایت همه این موارد کیفیت مطالعه را بالا میبرد.

دیدگاهتان را بنویسید