فهرست نويسی و رده بندی کتاب ها در کتابخانه

در مرحلۀ بعد باید روش ارسال کالا را مشخص کنید؛ به دو روش میتوانید این کار را انجام دهید. فرمت کتاب شما باید Kindle باشد، میتوانید این کار را خودتان انجام بدهید و یا تنها فایل PDF و Word را آپلود کنید تا آمازون این کار را برای شما انجام بدهد.

برای هر کتاب نیز یک سری اطلاعات مفید در اختیار شما قرار میدهیم و در چند مرحله کتابها را معرفی میکنیم. از میان انواع سایز یا قطعهای کتاب، قطع وزیری، رحلی، رقعی و جیبی از معروفترین و پراستفادهترین قطعها میباشد با این حال در ذیل انواع قطع کتابها و اندازه استاندارد آنها را جهت اطلاع نویسندگان بیان میکنیم.

خواندن انواع کتاب، به زندگی انگیزه داده و تخیل را پرورش میدهد. هدف از آن رواج اندازههای مختلف برای کتاب، بهمنظور استفاده آسانتر یا متناسب با نوع کاربرد کتاب است. این یعنی نویسنده سعی کرده در کتاب خود با استفاده از این مقالات نظریات خود را در مورد آن موضوع بیان کند. آن ها در درازای سال ها با استفاده از امکانات موجود و به اندازه ی توان خود، در مجموعه ی کتابخانه نظم برقرار می کردند تا از این راه دسترسی به آن سریع تر و دقیق تر شود.

نتایج به دست آمده از «نظرسنجی از بازدیدکنندگان نمایشگاه» نشان میدهد، اکثر پاسخگویان (4/93درصد) اظهار کردهاند که در نمایشگاه سال آینده شرکت خواهند کرد و 6/6درصد شرکت نخواهند کرد. نتایج به دست آمده از «نظرسنجی از بازدیدکنندگان نمایشگاه» نشان میدهد، بیشترین درصد پاسخگویان (1/28درصد) به طور متوسط در سال 80000 تا 150000تومان برای خرید کتاب هزینه میکنند. این کتابها عبارتند از تزاروسها، دایره المعارف (دانشنامه)، واژه نامه، دستنامه (هندبوک)، فرهنگها و کتابهای سال. صفحهبندی کتاب به قطع رحلی اغلب برای کتابهایی بصورت قرآنهای بزرگ یا کتابهای رفرنس خارجی یا حافظ دیده میشود و از کتابهای معمولی کمی بزرگترند.

دیدگاهتان را بنویسید