چرا باید ژانر و ردهبندی سنی کتاب را جدی گرفت؟

دین و مذهبی با معادل انگلیسی (religion) دو کلمه ای است که اغلب همراه هم آورده می شود ولی واقعیت این است که این دو کلمه مترادف هم نبوده و تفاوت هایی دارند. نمونه ای که خودم شاهدش بودم، نویسنده جوان آمریکایی است که دو کتاب دارد و اولین کتابش را انتشارات پنگوئن چاپ کرده است.

یکی از جدیدترین روشهایی که اخیرا در زمینه انتخاب ترجمه وناشر به من کمکها زیادی کرده است، استفاده از اپهای کتاب الکترونیک مانند فیدیبو، طاقچه و کتابراه است. من در اینجا پس ازاینکه بهخوبی نسخههای مختلف را بررسی و انتخاب کردم، به سراغ خرید نسخه کاغذی آن میروم. اگر باز تاکید داشتید و کتاب مهمی را درنظر داشتید، میتوانید بخشهایی از آن را با متن اصلی نیز قبلا در کیندل تهیه کردهاید، مقایسه کنید.

اما اگر بیشتر روی این امر وسواس داشتید (که شامل من نیز میشود)، میتوانید نسخههای مختلف آنها را خریداری کنید و سپس با دید کاملتری تصمیمگیری کنید. ممکن است این حالت وسوسهکننده باشد؛ اما به این موضوع هم فکر کنید که اگر کتاب شما به چاپهای بعدی برسد، چیزی به شما تعلق نخواهد گرفت. حال به سراغ کتابخوانهای دیجیتالی ایرانی میروم.

امکان تخفیف حجمی نیز شامل حال سفارش های ترجمه کتاب میشود و بر مبنای حجم کتاب امکان تخفیف تا 20% از هزینه ترجمه کتاب وجود دارد. قسمت عطف داخلي دسته فرم تا شده چسبكاري شده و سپس به عطف جلد چسبانده ميشود تا سطحي يك دست به وجود آيد. بهعنوان مثال تجربه در ردهبندی کتابها براساس ژانر در بخش کودک و نوجوان باغ کتاب به مخاطب بسیار کمک میکند تا سریعتر به قفسه مورد نظر برسد و هدفمندتر به خرید اقدام کند. به تدریج خودتان به نتیجه میرسید که وقت کافی برای تلویزیون یا شبکههای اجتماعی ندارید و سهم این ابزارها در زندگیتان کاهش پیدا میکند.

کافی است سری به کتابفروشیها بزنید و نام کتابهایی مانند قلعه حیوانات یا اثر مرکب را جستوجو کنید؛ لیست بلندی از ناشرین مختلف پیدا میشود. با مراجعه به سایت متقاضی و ثبت موضوع و ویژگی کتاب مورد نظر خود می توانید به راحتی به خواسته خود دست پیدا کنید. وقتی که ترجمههای مختلف را در این اپها پیدا کردید (البته ممکن است هرکدام در پلتفرم متفاوتی باشند، برای همین ترجیحا از همه آنها درکنار هم استفاده کنید)، حالا ۲ راه پیشرو دارید. حرف اضافی: فضای حرفنوشتهها غیررسمی است و برخلاف سایت آموزشیام ممکن است نوشتهها دچار ساختار منظمی نباشند و حتی دارای اشکالات نگارشی نیز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید