گلچین مهمترین سوالات استخدامی مصاحبه حضوری

تربیت را می توان نوعی هدایت و آموزش بیان کرد، هدایتی که منجر به شکل گیری فردی بالغ یا مسلط به اموری خاص می گردد. احتمالاً بسیاری از خوانندگان عزیز این مقاله فیلم تایتانیک را تماشا کردهاند. سکه تمام بهار هم اول سال جاری کمتر از هفت میلیون تومان بود و امروز که در حال نوشتن این مقاله هستم، قیمت سکه بیش از سیزده میلیون تومان است. امروز نزدیک به بیست و هشت هزار تومان شده است.

حالا اگر شما دو نفر باشید، این مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان که پول یک جفت لاستیک است، تقسیم بر دو میشود؛ یعنی ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان. ویژگی های ظاهری و چاپی یک کتاب خوب نیز بسیار اهمیت دارد، به خصوص اگر برای گروههای سنی پایین تر نوشته شده باشد.

در دوران پس از جنگ جهانی اول، جلد کتاب از اهمیت بالایی برخوردار شده بود زیرا صنعت کتاب به صورت رقابتی شده بود و به طراحی جلد کتابها به امید جلبتوجه برای فروش اهمیت داده میشد. به این سوالها جواب داده شده است. آخرین کتابی که من با همراهی کس دیگری ترجمه کردم، قیمتش ۳۵ هزار تومان است و یک ماه پیش منتشر شد.

چطور بفهمیم کتابی قبلاً ترجمه نشده است؟ در این میان، روش دیگری برای چاپ کتاب وجود دارد که به نام “ریسوگراف” شناخته می شود اما کیفیت چاپ در این روش بسیار کمتر است. دانشجويانی كه برای شركت در كنكور آماده می شوند اغلب از حضور در اين كتابخانهها استقبال می كنند. در صفحه آرایی هم از تصاویر بیشتری استفاده خواهد شد که میتونید از تصاویر آماده استفاده کنید و یا با توجه به موضوع کتاب و محتوای اون تصویرسازی کنید. اینها را نوشتم تا بگویم با توجه به اوضاع پول و درآمد در چنین شرایطی اگر پای در راه ترجمه و تألیف کتاب میگذارید، مسائل مالی را لحاظ کنید.

تیراژ کتاب ۱۰۰۰ نسخه است که این روزها به جز تعداد انگشتشماری نویسندگان و مترجمان و کتابها، تیراژ ۱۰۰۰ تا بسیار خوب است. دلیل منطقی آنها این است که تحویل یک کار خوب و حرفه ای نیازمند زمان است و زمان کوتاه کار را از نظر کیفی کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید