7 گام از مراحل ترجمه کتاب در ایران ( کاملترین آموزش در سال 1399)

موردی را سراغ دارم که ویراستار اثر، بعد از این که متوجه شده بود نسخه اولیه را من ترجمه کرده ام و بعد عذاب وجدان گرفته بود. به نسخه هایش هم دسترسی نداریم لطفا این کتابها را برای ما بفرستید. نه خوانندههای حرفهای سراغ این کتابها می روند، نه ناشر و نه مترجمان. که طرف خودش غرفه داشت و دوره میافتاد تا ببیند کدام کتابها پرفروش هستند. او خودش را متعهد می بیندکه به دیگران در دست یابی به توانایی های بالقوه شان کمک کند تا زندگی غنی تر و کامل تری را تجربه کنند. ترجمهکردن خود کتاب به کسب اجازه خاصی نیاز ندارد و مترجم میتواند به سادگی کتاب را انتخاب و ترجمه کند.

اگر قسمتهای ترجمه شده مورد تایید مشتری نبود این امکان فراهم است تا چندین بخش توسط چندین مترجم ترجمه شود و مشتری بسته به صلاح خود برای انتخاب مترجم اقدام کند. و بررسی کنید که این کتاب چقدر می تواند به شما کمک کند. منتهی یک بحثی که در کلیت کار وجود دارد این است که دولت میتواند از مترجم یا ناشری که زودتر اقدام کرده، یا مثلا از ناشر و نویسنده اجازه گرفته، حمایت کند. کمیک بوک تک جلدی: تمام داستان در یک جلد و کتاب تعریف میشود و در کمیک های دیگر به ادامه ی روایت این قصه نمیپردازند.

قطع خشتی بزرگ: با شش بار تا کردن کاغذی با اندازه ۵۰× ۷۰ به دست میآید که استاندارد در انتشارات به صورت ۲۳× ۲۳ تعریف شدهاست. قبل از ادامه متن اگر میخواهید درباره روند ترجمه کتاب اطلاعات با جزئیات خیلی بیشتری کسب کنید، حتما صفحه ترجمه کتاب انگلیسی به فارسی در سایت ترنسیس را ببینید. هر کتابی برای رفع یک سری از مشکلات آموزشی دانشآموز یا داوطلب کنکور نوشته شده است و اگر ما بتوانیم مشکل آموزشی خود را درست تشخیص دهیم قطعاً کتاب مناسبی را خریداری کرده و از آن استفاده خواهیم کرد.

اگر کپی رایت وجود داشته باشد، دیگر شاهد مساله ترجمه همزمان از یک اثر نخواهیم بود. به این ترتیب، نویسنده اثر نمیگوید که اینها دزد هستند. همان طور که مترجمان نسل پیشین ما در سالهای پیش از انقلاب هم سراغ این آثار نمیرفتند. در نهایت به 2971 عنوان اثر منتشر شده در سال 1397 و 1398 رسیدیم. آن کارگزار، مسائل را بررسی میکند و امتیاز ترجمه اثر را به یک مترجم میدهد. اما اگر یک مترجم هستید و میخواهید ببینید که روند ترجمه اثرتان چقدر هزینه در بردارد، داستان متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید